Rodina a jejich babičky a dědečkové v této době

Současná situace není pro nikoho snadná. Stojíme před neustálými nejistotami, které jsou více hmatatelné. Čím déle situace trvá, tím více obav a nejistot sebou nese. Některé se týkají zdraví, života, obav o rodinu, ale také se dotýkají existenčních oblastí. S tím souvisí značná vyčerpanost člověka.

Oko Galerie

Dlouhé trvání této situace, nejistoty, pracovní možnosti, zvýšená náročnost péče o děti a jejich učení, péče o rodinu klade vysoké nároky na člověka a zvyšuje psychickou zátěž. Rodiny jsou rozděleny a izolovány. Vzrůstá obava o vaše seniory nejen v pobytových zařízeních a objevuje se s tím spojený strach, co když onemocní a odejdou a nebudeme mít možnost se s nimi ještě rozloučit, pohovořit, dát si vzájemně to, co potřebujeme.

 

Co mohu dělat vůči své babičce/dědečkovi, které nemohu navštívit:

- volejte jim, co nejčastěji

- choďte jim zamávat pod okno

- nechávejte jim dárky před bytem, v DPS nebo v jiném zařízení

- pokud je to možné, zkuste se domluvit s DPS, zda mají k dispozici tablet a mohli by zprostředkovat videohovor nebo pustit jim vámi nahraný vzkaz nebo jim ukázat vaše fotky 

- staňte se dobrovolníkem v DPS

- pokud není možné být dobrovolníkem v DPS, můžete pomoci v nemocnici nebo v terénu

Nezapomeňte však, že pomoci druhým můžeme jen do úrovně vlastních sil. Ne a neměli bychom zapomínat na rodinu jako celek. Nejužší rodina, děti, naši senioři a pomoc druhým potřebným. I v rodině je potřeba rozdělit si moudře úkoly a síly. Děti vás potřebují v těchto dnech také o dost více přestože to je pro všechny již velice náročné. Stále platí, že pomoc druhým za cenu vlastního sebezničení, za cenu zničení vlastní rodiny není ve výsledku pomocí. Pomáhejte v rámci svých možností a kapacit, abyste mohli pomáhat dál. Když padnete vy, tak už nikomu nepomůžete a děti nebo rodina o vás přijdou také.

Vždy se můžete obrátit o pomoc nebo o radu na nás.

Váš tým Bethany.

 

Chci se přidat

Sdílet stránky na:

Napište nám.

Newsletter